Kayıt, Atama Bilgileri ve Gerekli Belgeler

Kayıt, Atama Bilgileri ve Gerekli Belgeler
Kayıt, Atama Bilgileri ve Gerekli Belgeler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YDUS yerleştirme sonuçlarına göre yerleştirilen bütün adayların, yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından internet aracılığıyla ilan edilecektir. Bu ilan tarihinden bir işgünü sonra başlamak üzere, adaylarınyerleştirildikleri kurumlara 15 gün içerisinde kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Tıpta Uzmanlık Eğitimiprogramlarına yerleştirilen adaylara ait fotoğraflı yerleştirme sonuç listeleri Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler veGülhane Askeri Tıp Akademisi’ne gönderilecektir. Üniversite Tıp Fakültelerindeki programlara seçilen adaylarüniversitelere, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile SB adına üniversite tıp fakültelerindekiprogramlara seçilen adaylar ilan edilecek belgelerle birlikte Sağlık Bakanlığına, ilan edilen başvuru tarihleriarasında başvurmalıdırlar. Herhangi bir nedenle süresi içinde başvuruda bulunmayan veya eksik belge ibrazedenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu durumdaki adaylar yerleştirmeden dolayı kazanmış oldukları tümhaklarını kaybedeceklerdir.

YDUS yerleştirme sonuçlarına göre bir uzmanlık eğitimi programına yerleştirilen adayların hakları yalnızbir sınav dönemi için geçerlidir

Bir programa yerleştirilen adaylar kazanılan kurumların isteyeceği belgeleri hazırlamak ve ilgilikurumlarca duyurulacak kayıt ve atama kurallarına uymak zorundadırlar. Atamalar esnasında başvuruşartları ile ilgili mevzuata durumları uymayan veya belgelerinin eksik olduğu tespit edilen adaylar,atamalarının yapılması konusunda herhangi bir hak iddia edemezler.

Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirilen adaylar;
ÖSYM’nin ilanını takip eden 15 gün içerisinde, ilanedilecek belgeleri Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü, Mithatpaşa Cd. No:3, 06434 SıhhiyeAnkara, adresine APS veya özel kargo ile göndereceklerdir. Elden evrak teslim alınmayacaktır. APS veyaözel kargo şirketi ile gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumlulukSağlık Bakanlığına ait değildir. Belgelerin teslim edilmesi ile ilgili detaylara, dilekçe örneğine veaçıklamalara “http://kurullar.saglik.gov.tr/” elektronik ağ (internet) sayfasından ulaşılabilecektir. Tıpta uzmanlıkeğitimine yerleştirilen adaylar, eğitimleri sırasında, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafındanverilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir